خطر ابتلا به سرطان برای هر جنسیت و رده سنی وجود دارد. بسته به نوع سرطان، درمان های مختلفی برای مبارزه با سلول‌های سرطانی وجود دارد.

شیمی درمانی (Chemotherapy)، پرتو درمانی (Radiation Therapy) و جراحی تومور (tumor surgery) رایج ترین روش های تداوی بسیاری از سرطان ها است. همچنین روش درمان سرطان بسته به سطح پیشرفت (سطح ۱و۲و۳و۴ ) موقعیت سلول های سرطانی و سلامت عمومی بیمار بستگی دارد.

cancers

روش های درمانی سرطان

بسته به نوع سرطان تشخیص داده شده، دکتران مشخص خواهند کرد که کدام روش درمانی، بهترین گزینه برای شرایط فعلی مریض است. عوامل خاصی که مشخص می کند کدام تداوی بهترین نتیجه را برای فرد در بر خواهد داشت شامل: نوع تومور سرطانی، اندام یا بافتی از بدن دچار سرطان شده است، سطح پیشرفت سرطان، سن و جنسیت بیمار می باشد.

شیمی درمانی: به معنای استفاده از دارو برای حمله و کشتن سلول های سرطانی است. این طریق تداوی در مواردی استفاده می شود که سرطان در کل بدن یا بخشی از بدن پخش شده باشد. البته ریزش مو، تهوع و کاهش وزن از عوارض جانبی این طریق تداوی است. با این حال، پیشرفت های جدید در داروها باعث کاهش بسیاری از این عوارض جانبی شده است. در بسیاری از موارد این درمان به همراه جراحی و استفاده از شعاع انجام می شود.

استفاده از شعاع: به درمان با نوع خاصی از اشعه X (X-Ray) گفته می شود. در این روش با استفاده از تابش شعاع اشعه X سلول های سرطانی تخریب و یا غیر فعال می شوند که این امر باعث جلوگیری از تکثیر آن ها می شود. استفاده از شعاع بدون درد است و معمولا زمانی انجام می شود که تومور سرطانی در نقطه خاصی از بدن قرار داشته باشد و در بدن پخش نشده باشد. این درمان نیز ممکن است باعث عوارض جانبی مانند حالت تهوع، ریزش مو و کاهش وزن در مریض شود.

تداوی بیولوژیکی (ایمیون تراپی): در این روش جدید درمانی با استفاده از پروتئین، سلول های سفید بدن بیمار تقویت و افزایش داده می شود تا با ویروس ها، باکتری ها و سرطان مبارزه کنند. سلول های T و سلول های B که عموما سلول های جنگجو نامیده می شوند در این طریق تداوی با دریافت پروتئین اضافی برای حمله به سلول های سرطانی تقویت می شوند. درمان بیولوژیک عموما به همراه سایر روش های درمانی انجام می شود.

هرمون درمانی: معمولا اولین روش درمانی است که برای درمان بیماران مبتلا به سرطان سینه و یا سرطان پروستات که سرطان آن ها در مراحل مقدماتی تشخیص داده شده است استفاده می شود. در زنان استروژن می تواند باعث افزایش سرعت رشد تومور سرطان سینه بشود و در مردان نیز تستوسترون ممکن است باعث افزایش سریع تر تومور سرطان پروستات بشود. داروهای گوناگونی که حاوی هورمون هایی برای جلوگیری از آثار استروژن و تستوسترون هستند، ممکن است باعث شوند که نه تنها ابعاد غده های سرطانی کوچک شوند، بلکه موجب ریشه کن شدن کلی آنها شوند.

جراحی تومور: عمل جراحی برای برداشتن تومور سرطانی و بافت های مبتلا در بدن مریض انجام می شود. این روش می تواند برای درمان سرطان روده بزرگ، کبد، ریه و سایر اندام بدن استفاده شود. جراحی نیز بسته به سطح پیشرفت سرطان ممکن است به همراه سایر روش های درمانی جهت اطمینان از حذف کامل سلول های سرطانی ذکر شده اجرا شود.

مزایای طریق تداوی سرطان

گرچه روش های مختلف درمان سرطان می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی ناراحت کننده ای در بعضی از افراد شود اما نتایج مثبت این درمان ها معمولا باعث شادی مریضان ران سرطانی می شود. زمانی که سرطان زود هنگام تشخیص داده بشود پرتو درمانی می تواند سلول ها و بافت های سرطانی را کاملا نابود بسازد.

شرکت سینامدتور آمادگی دارد تا جهت مشاوره و انجام تمام خدمات سرطان، معتبر ترين دکتران و کلینیک ها را در اختيار مریضان غیر ایرانی قرار بدهد. درصورت تمایل به سفر به ایران جهت درمان و بهره بری از امکانات درمانی شهر مشهد می توانید از طریق WhatsApp 1icon با ما در ارتباط باشید.